NACE (AMPP) CIP LEVEL 2 BOYA ENSPEKTÖRLÜĞÜ EĞİTİMİSertifikalı Kaplama Enspektörlüğü CIP Level 2

Kaplama Enspektörü Programı - Sertifikalı Kaplama Enspektörü

AMPP CIP Seviye 2 kursu, beton dahil olmak üzere hem çelik hem de çelik olmayan yüzeyler için gelişmiş denetim teknikleri ve özel uygulama yöntemlerine odaklanır.

AMPP CIP Seviye 2 kursunu aldıktan sonra sertifikalı kaplama denetçiliği sertifikası alarak eğitiminize devam edin. Bir AMPP Sertifikalı Kaplama Denetçisi sertifikası, sizi emsallerinizden ayırır ve sizi temel kaplama sertifikalı profesyonellerin önüne geçirir.

AMPP Sertifikalı Kaplama Enspektörü kimlik bilgisi, mevcut NACE CIP Level 2 ve SSPC PCI Level 2 sertifikasına eşdeğerdir. Sertifikalı Kaplama Enspektörü sertifikası, bir boyahane ortamında veya bir saha ortamında çalışırken Kıdemli Sertifikalı Kaplama Enspektörünün gözetimi altında herhangi bir alt tabakaya sıvı ve sıvı olmayan kaplamaların tahribatsız ve tahribatlı denetimlerini gerçekleştirmekten ve belgelemekten sorumlu enspektörler içindir.

Sınıf eğitimi, dersler, tartışmalar, grup çalışmaları ve uygulamalı laboratuvarlardan oluşur. Öğrenciler ayrıca enspektörlük süreciyle ilgili problem çözme ve ekip dinamiklerine odaklanan gerçek yaşam durumlarına dayalı vaka çalışmalarına da katılacaklardır. Sertifikalı Kaplama Enspektörlük sertifikası almak için CIP Level 2 kursuna katılmak gerekir.

Sertifikalı Kaplama Enspektör sertifikasını almak için lütfen aşağıdaki gereksinimlere bakın. Sertifika adaylarının, sınavı başarıyla tamamlamaları ve gerekli iş deneyimi ve eğitim gerekliliklerine sahip onaylı bir başvuru da dahil olmak üzere tüm gereklilikleri tamamlamaları için dört (4) yılı vardır.

Kimler Takip Etmeli ve Başvurmalı?

Bir Kıdemli Kaplama inspektörünün gözetimi altında, bir atölyede veya saha ortamında herhangi bir alt tabakaya sıvı ve sıvı olmayan kaplamaların tahribatsız/tahribatlı denetimlerini gerçekleştirmekten ve belgelemekten sorumlu olan/veya olacak Sertifikalı Kaplama Enspektör bilgisi veya sertifikasını arayan Temel Kaplama Enspektörleri için

Kurs Öğrenme Hedefleri
  • Kaplamalarla birlikte kullanıldığında, katodik korumanın rolü için geçerli olan ileri korozyon teorisini açıklamak
  • Dijital elektronik higrometreler, veri kaydediciler ve rüzgar hızı monitörlerinin kullanımıyla ilgili çevresel kontrol türlerini ve inceleme endişelerini belirlemek
  • Santrifüj püskürtmeli temizleme ve su jeti ekipmanı için standartları, kullanım yöntemlerini ve inceleme konularını belirleyin
  • Sıvı uygulanmış ve kalın bariyer kaplamaların yüzey hazırlığı, uygulaması ve muayenesinin öneminin farkına varmak
  • Yapışma ve sertlik test cihazları, pH ölçerler ve ultrasonik kalınlık ve eddy current akım kuru film kalınlık ölçerler gibi tahribatlı kaplama enspeksiyon ekipmanlarını kullanmak
  • Çok bileşenli, elektrostatik, santrifüj ve termal sprey sistemleri dahil olmak üzere özel uygulama ekipmanları için kullanım yöntemlerini, standartları ve inceleme ile ilgili olanları tanımak
  • Denetim için kullanılan beton kaplama tekniklerini,  ve test araçlarını hatırlamak
  • Toz kaplamalar, metallizing, sıcak daldırma galvanizleme ve otomatik kaplama uygulamaları dahil olmak üzere özel kaplama tekniklerini ve sıvı olmayan kaplama uygulamalarını belirlemek
  • Farklı kaplama araştırma teknikleri, prosedürleri ve yaygın kaplama hatası modları arasında ayrım yapmak
  • Enspektörün çalışma koşullarıyla ilgili olarak bakım kaplama işlemlerini ve ayrıca sağlık ve güvenlikle ilgili ilişkilerini tanımlamak

Kurs Bitirme ve Kurs Bitirme Sınavları

Kurs bitirme sertifikası almak için kursu başarıyla tamamlamak gerekir. Gereksinimler her kursa özeldir ve katılım, günlük değerlendirmeler, etkinlikler, kısa sınavlar veya bilgi kontrollerinin bir kombinasyonunu içerebilir. Kurs sonunda uygulamalı sınav yapılır. Bitirme sertifikası almak için sınavı başarıyla tamamlamak gerekir.

Sertifika Sınavları

Sertifika gereklilikleri, kursun sonunda uygulanan pratik sınavı ve bilgisayar tabanlı test (CBT) yoluyla verilen bir sınavı içerir.
Çoktan seçmeli CBT sınavı, kurstan ayrı olarak planlanır ve Pearson VUE aracılığıyla verilir. Başlangıç CBT sınavı ders kaydına dahildir. Herhangi bir Sınav tekrarı, başvuru sahibine ek ücrete tabi olacaktır.

Sertifika Yenileme Gereksinimleri

Her 3 yılda bir onaylanmış yeniden belgelendirme başvurusu gereklidir. Tüm sertifikaların yenilenmesi için iş deneyimi şartı, en son üç (3) yıllık dönem için bir buçuk (1.5) yıldır. Ek olarak, bazı sertifikaların  sorumlulukla ilgili başka gereksinimleri vardır.

Yenileme için hazırlanırken, iş deneyiminizi ve gerekli Profesyonel Gelişim Saatleri’ni (PDH’ler) kaydetmek ve yönetmek için lütfen Sertifikasyon Portalım’ı (My Certification Portal) ziyaret edin. İş deneyiminiz ve PDH’leriniz, yenileme başvurunuzun bir parçası olarak sunulacaktır, ancak PDH’leri istediğiniz zaman girebilirsiniz. PDH gereksinimleri için sertifika yenileme kılavuzuna, örnek eğitim PDH kılavuzumuza ve PDH nasıl yapılır videolarımıza bakın.

Sertifika sahiplerinin yenileme için iade edilmeyen bir işlem ücreti ödemeleri gerekmektedir.

NOT: AMPP, eksik veya gereksinimleri karşılamayan başvuruları iade etme hakkını saklı tutar. Tüm başvuru ücretleri iade edilmez. İşlem gecikmelerini veya ücretlerin kaybedilmesini önlemek için lütfen başvurunun eksiksiz olduğundan, tüm gereksinimleri karşıladığından ve ödemenin alındığından emin olun.