NACE (AMPP) CIP LEVEL 3 BOYA ENSPEKTORLUGU (Peer Level)Kıdemli Sertifikalı Kaplama Enspektörlüğü
CIP Seviye 3

Seviye 3 kursu, Kıdemli Sertifikalı Kaplama Enspektörü olarak tanınmak isteyen deneyimli Sertifikalı Kaplama enspektörleri içindir. Adaylar, yüzey hazırlığı, kaplama türleri, muayene kriterleri, laboratuvar testleri ve özel kaplamalar ve astarlar dahil olmak üzere çeşitli kaplamalar için hata modları dahil olmak üzere kaplama denetiminin tüm alanlarında uzman bilgisine sahip olmalıdır.

AMPP Kıdemli Sertifikalı Boya Enspektörleri, alanlarında uzman olarak tanınmaktadır.

AMPP Kıdemli Sertifikalı Kaplama Enspektörü kimlik bilgisi, mevcut NACE CIP Level 3 ve SSPC PCI Level 3 sertifikasına eşdeğerdir. Bu sertifika, Kaplama Denetimi alanında lider olarak tanınmayı hedefleyen kaplama enspektörleri için tasarlanmıştır.

 1. Korozyon, yüzey hazırlığı, temizlik, çevre koşulları, test cihazları, kaplama karışımları ve güvenlik konularında son derece yetenekli ve deneyimli
 2. Herhangi bir yüzeye uygulanan sıvı ve sıvı olmayan kaplamaların denetimsiz, tahribatsız ve tahribatlı muayenelerini yapabilir.
 3. Sahada ortaya çıkabilecek sorunlarla ilgili teknik bilgi, problem çözme yeteneği ve Temel Boya enspektörlerini ve Sertifikalı Boya enspektörlerini denetleme yeteneğine sahip olduğunu göstermiştir.

Denetimle ilgili beş yıllık çalışmayı tamamladıktan ve Kıdemli Sertifikalı Kaplama Enspektörü Peer incelemesi sözlü sınavını başarıyla tamamladıktan sonra, ileri düzey bir enspektör, programın tüm seviyeleri için tanımlanan tüm referans verilen yetkinlikler hakkında “uzman bilgisine” sahiptir.

Herhangi bir alt tabakaya uygulanan sıvı ve sıvı olmayan kaplamaların supervizorsuz, tahribatsız ve tahribatlı muayenelerini yapabilirler. Gelişmiş inspektör, teknik bilgisini ve sahada ortaya çıkabilecek pratik sorunlar hakkında iletişim kurma yeteneğini kanıtlamıştır ve temel ve sertifikalı enspektörleri denetleme yeteneğine sahiptir.

Sertifika adaylarının, sınavı başarıyla tamamlamaları ve gerekli iş deneyimi ve eğitim gerekliliklerine sahip onaylı bir başvuru da dahil olmak üzere tüm gereklilikleri tamamlamaları için dört (4) yılı vardır.

Kimler Takip Etmeli ve Başvurmalı?

Sertifikalı Kaplama Enspektörü – Level 3 olarak tanınmak için Kaplama Enspektörlüğü Programı eğitimini tamamlamak isteyen herkes.

Kurs Öğrenme Hedefleri

Şu konularda kapsamlı bilginizi gösterin:

 • Gelişmiş korozyon teorisi
 • Her türlü yüzey hazırlığı, uygulaması ve muayenesi
 • Tahribatlı kaplama muayene ekipmanı
 • Özel uygulama ekipmanı için standartlar ve muayene endişeleri
 • Muayene için kullanılan beton kaplama teknikleri, endişeler ve test cihazları
 • Özel kaplama teknikleri ve sıvı olmayan kaplamaların uygulanması
 • Farklı kaplama araştırma teknikleri, prosedürleri ve yaygın kaplama hatası modları arasında ayrım yapın
 • Bakım kaplama işlemlerinin yanı sıra sağlık ve güvenlik endişeleri

Kurs Bitirme ve Kurs Bitirme Sınavları

Kurs bitirme sertifikası almak için kursu başarıyla tamamlamak gerekir. Gereksinimler her kursa özeldir ve katılım, günlük değerlendirmeler, etkinlikler, kısa sınavlar veya bilgi kontrollerinin bir kombinasyonunu içerebilir.

Tüm sertifika ve yenileme başvuru sahiplerinden, AMPP etik eğitim programını veya eşdeğer bir eğitimi tamamlamaları ve sertifika başvurusu veya yenileme sürecinin bir parçası olarak tamamlama kanıtı sağlamaları istenecektir.

Sertifika Sınavları

CIP Level 3 sertifikası sınavı sözlü bir sınavdır.

Sertifika Yenileme Gereksinimleri

Her 3 yılda bir onaylanmış yeniden belgelendirme başvurusu gereklidir. Tüm sertifikaların yenilenmesi için iş deneyimi şartı, en son üç (3) yıllık dönem için bir buçuk (1.5) yıldır. Ek olarak, bazı sertifikaların  sorumlulukla ilgili başka gereksinimleri vardır.

Yenileme için hazırlanırken, iş deneyiminizi ve gerekli Profesyonel Gelişim Saatleri’ni (PDH’ler) kaydetmek ve yönetmek için lütfen Sertifikasyon Portalım’ı (My Certification Portal) ziyaret edin. İş deneyiminiz ve PDH’leriniz, yenileme başvurunuzun bir parçası olarak sunulacaktır, ancak PDH’leri istediğiniz zaman girebilirsiniz. PDH gereksinimleri için sertifika yenileme kılavuzuna, örnek eğitim PDH kılavuzumuza ve PDH nasıl yapılır videolarımıza bakın.

Sertifika sahiplerinin yenileme için iade edilmeyen bir işlem ücreti ödemeleri gerekmektedir.

NOT: AMPP, eksik veya gereksinimleri karşılamayan başvuruları iade etme hakkını saklı tutar. Tüm başvuru ücretleri iade edilmez. İşlem gecikmelerini veya ücretlerin kaybedilmesini önlemek için lütfen başvurunun eksiksiz olduğundan, tüm gereksinimleri karşıladığından ve ödemenin alındığından emin olun.