AMPP CIP Level 1 Kaplama Enspektörlüğü Eğitimi Güncellendi.Neler Değişti?

Sınıfta daha fazla zaman, daha fazla ekipman ve daha fazla uygulamalı laboratuvar: Güncellenmiş eğitim kursu, kaplama inspektörü olarak kariyere kapsamlı bir giriş sunuyor.

AMPP Güncellemeler Kaplamalar Denetçi Programı, Seviye 1 Kurs ve Sertifikasyon.

Sınıfta daha fazla zaman, daha fazla ekipman ve daha fazla uygulamalı laboratuvar: Güncellenmiş eğitim kursu, kaplama inspektörü olarak kariyere kapsamlı bir giriş sunuyor.

Kaplama endüstrisi uzmanları, kurum içi eğitim tasarımcıları ve deneyimli eğitmenlerle birlikte AMPP, Kaplama Enspektörlüğü Programı (CIP) Seviye 1 kursunu yeniden tasarlayarak NACE CIP ve SSPC PCI programlarının en iyi bileşenlerini bir araya getirdi.

AMPP’nin amiral gemisi boya enspektörlüğü programının ilk adımı olan CIP Düzey 1 kursu, yılda 5.000’den fazla öğrenciye tahribatsız teknikler ve enstrümantasyon kullanarak temel kaplama denetimlerini düzgün şekilde gerçekleştirmeyi öğretir. Üç seviye ile CIP sertifikaları dünya çapında ve birçok endüstride tanınır. NACE CIP ve SSPC PCI programları dünya çapında belirlenmeye devam ettikçe, endüstri AMPP kimlik bilgilerini tam olarak benimseyene kadar bu kimlik bilgileri etkin kalacaktır.

Programın yeni seviyeleri:

  • Temel Kaplamalar Enspektörü (Seviye 1)
  • Sertifikalı Kaplama Enspektörü (Seviye 2)
  • Kıdemli Sertifikalı Kaplama Enspektörü (Seviye 3)

“Kaplama denetimi alanındaki gelişmelere ayak uydurmak ve yetişkinlere yönelik öğrenme metodolojilerindeki en iyi uygulamalara ayak uydurmak için, yeni bir kariyere başlamak isteyen profesyoneller için korozyon ve kaplama endüstrisinin en tanınmış kursunu güncellemek üzere sektördeki en iyi beyinleri bir araya getirdik. bir kaplama denetçisi olarak yola çıkıyoruz” diyor AMPP Öğrenme ve Geliştirme Kıdemli Müdürü Alicia Yust.

Yeniden yazılan kurs, dersler, sınıf tartışmaları, grup çalışmaları ve uygulamalı pratik laboratuvarları içerir. Ayrıca, öğrenci katılımını ve içeriğin akılda tutulmasını sağlamak için her bölüme birden fazla etkinlik, vaka çalışması ve bilgi kontrolü dahil edilmiştir.

Enspektörün rolü ve sorumluluklarına, temel kavramların gerçek dünya senaryolarında nasıl uygulanacağına ve muayene testi ve enstrümantasyonuna daha fazla odaklanan kurs, öğrencilerin gerçek araçlarla ilk elden deneyim kazanmaları için dört tam gün uygulamalı pratik eğitimi içerir  ve işte kullanacakları araçlar şunlardır.

Yust, CIP Düzey 1 kursunun yeniden yazılması çok yıllı bir girişim olduğunu ve çok sayıda sektör odak grubundan, öğrenci değerlendirmelerinden, eğitmen ve üye görüşmelerinden ve anketlerinden, ekipman üreticilerinden, iş görev analizi atölyelerinden ve dokuz pilot kurstan alınan geri bildirimleri içerdiğini söylüyor.

AMPP Eğitim komitesi başkanı Tom Higginbotham, bu kapsamlı süreç, her zamankinden daha fazla etkileşimli öğeler içeren ve öğrencilerinden daha fazlasını talep edecek yeni bir kursla sonuçlandı. “Bu yeni kurstaki öğrenciler, şimdiye kadar sahip olduklarından daha fazla uygulamalı zamana sahip olacaklar. Hiçbir şey öğrenmeyi etkileşimli alıştırmalardan daha iyi geliştiremez. Yeni CIP Seviye 1’i alan öğrencilerin bu alıştırmalar ve ev ödevleri ile daha fazla çalışması gerekecek, bu da daha iyi anlama ve daha iyi enspektörlükle sonuçlanacaktır.

Güncellenen kursun yeni özellikleri şunları içerir:

  • Dokuz uygulamalı laboratuvar
  • Altı gün eğitim: iki gün teorik ve dört gün pratik
  • Yeni son teknoloji ekipman
  • Yeni fotoğraflar ve özel videolar, çizimler ve animasyonlar
  • Ve tam renkli bir öğrenci çalışma kitabı.

AMPP Boya Enspektörlüğü Programının temel taşlarından biri, öğrencilere kendi mesleki deneyimlerinden yararlanarak bir kaplama enspektörü becerilerini, bilgilerini ve sorumluluklarını tanıtan eğitmenler topluluğudur. Her CIP Level 1 sınıfı, kapsamlı bir seçim sürecinden ve kapsamlı eğitim programından geçen iki deneyimli eğitmen tarafından verilmektedir.

AMPP Bilgi ve Öğrenim Kıdemli Direktörü Pam Nicoletti, “Hiç şüphe yok ki, sektördeki herhangi bir kaplama programı arasında en titiz eğitmen programına sahibiz” diyor. “Yalnızca eğitmen havuzuna girmek çok yıllı bir süreç ve Baş Eğitmen rolünü elde etmek kolayca 10 yıl daha alabilir.”

CIP Eğitmenleri yakın zamanda San Antonio’daki AMPP Yıllık Konferansı + Fuarı sırasında yeni CIP Seviye 1 kursunu öğretmeye hak kazanmak için yarım günlük bir çalıştayda ek eğitim aldı.

AMPP, Pittsburgh, Houston ve Dubai’deki özel eğitim tesislerinde ve bu yıl beş kıtadaki konumlarında yılda 400’den fazla CIP Seviye 1 kursu sunmaktadır.

Yeni kurs müfredatı bu ayın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıtıldı ve uluslararası kurslar 1 Mayıs’tan itibaren İngilizce dilinde sunulacak. Güncellenen kurs içeriği yakında Çince ve İspanyolca’ya çevrilecek ve öğretilecek.