SSPC PCI Kaplama Enspektörlüğü Sertifikamı AMPP’e geçildikten sonra nasıl yenilerim?

Öğrencilerimizle ilgili olarak, yeni AMPP kimlik bilgisi ile yeniden sertifikalandırma süreci artık biraz farklı. Öğrencilerimizin başka soruları veya endişeleri varsa, lütfen doğrudan bizlere ulaşın.

Öğrencilerimizle ilgili olarak, yeni AMPP kimlik bilgisi ile yeniden sertifikalandırma süreci artık biraz farklı. Öğrencilerimizin başka soruları veya endişeleri varsa, lütfen doğrudan bizlere ulaşın.

Eski SSPC PCI kimlik bilgisi yerine yeni AMPP kimlik bilgisi ile  AMPP web sitesinde oturum açmaları ve AMPP kimlik bilgisini görmeleri ve yeniden sertifikalandırma adımlarına geçmeleri gerekecektir.

PCI’larının yeni versiyonu olan yeni AMPP kimlik bilgisi ve bundan sonraki tüm eğitimler için lütfen www.ampp.org adresine gidin, ardından sağ üstteki ana ekranda oturum açın. Giriş bilgilerini bilmiyorsanız kayıtta hangi mail adresini kullandıysanız onu kullanın, Şifreyi bilmiyorsanız, bunun için şifresini sıfırlamak için  bir e-posta bağlantısı göndermek için Girişimi Unuttum’a tıklanması gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, verilen bağlantıyı kullanarak giriş yapılacaktır. Profil sayfasına girdikten sonra, yeniden sertifikalandırma sürecini başlatmak için Sertifikasyon Portalım’a gidecektir.

Aşağıda, yeniden sertifika alma sürecinde sizlere yardımcı olacak talimatlar verilmiştir:

Yeniden sertifikalandırma için kredi kartıyla ödeme yapmak en verimli yöntemdir. Banka havalesi, çek ve PayPal da kabul edilebilir ödeme yöntemleridir, ancak Etik kursunuzu satın almadan veya yeniden sertifikalandırmanızı işleme almadan önce ödemeyi almaları gerekecek ve muhasebenin bunu işleme koyması gerekecek. Muhtemelen, eğer kredi kartı dışında bir şeyle ödeme yapıyorsanız, tüm masraflar için bir kerede ödeme göndermenizi öneririm. 79$’lık Etik kursu ve 265$’lık yeniden sertifikalandırma ücreti. Bu fiyatlar üye olanlar için geçerlidir. Üyelik ücreti 35 yaş altı için 75 dolar ve genel üyelik 100 dolardır.

Bir sonraki yapmak isteyeceğiniz şey Etik kursunu satın almak olacaktır. Üye olmayanlar için 99$, üyeler için 79$’dır. Etik dersi, tüm öğrenciler için gerekli olan tek seferlik bir derstir. Tamamlanması yaklaşık 2 saat sürecek çevrimiçi bir kurstur. Geçti veya kaldı tipi bir ders değildir. Baştan sona etkinlikler ve sonunda kurs için kredi almak için tamamlamanız gereken bir anket ile daha bilgilendiricidir. Etik kursunuzun ödemesini  Profiliniz üzerinden Sertifikasyonum Portalınıza giderek bu kursu satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde, kursu Profilinizdeki Çevrimiçi Kurslar kutunuzda bulabilirsiniz. Kursu tamamladığınızda, 48 saat içinde Sertifikam Portalınızda onaylandığını göreceksiniz.

Yeniden sertifikalandırma başvurunuza erişmeden önce tamamlamanız gereken son şey, PDH’lerinizi veya Mesleki Gelişim Saatlerinizi kaydetmeniz gerektiğidir. Bu, Sertifikam Portalınızda da yapılır. İçeri girdiğinizde solda PDH’lerimi Yönet’i göreceksiniz. Oraya tıklayın, ardından kaydınıza girmek için PDH Ekle’ye tıklayın. Etik kursu 2 olarak sayılacak ve onaylandıktan sonra otomatik olarak eklenecektir, yani gerçekten sadece farkı kapatmanız gerekecek. Aşağıdaki bağlantıya tıklarsanız, size PDH’lerin ne olduğu ve örnekleri hakkında daha fazla bilgi verecektir, ancak temel olarak bu, son 3 yılda kariyerinizi desteklemek için devam eden herhangi bir eğitimdir, örneğin: OSHA eğitimi, Güvenlik Toplantıları, vb. Sertifikanızı Yenileyin – AMPP

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, en az 18 aylık çalışma olması gereken son 3 yıldaki iş deneyiminizi ekleyeceğiniz Sertifikam Portalınızda başvurunuza erişebileceksiniz. Ardından sayfanın altındaki alana adınızı yazarak dijital olarak imzalayacak ve kredi kartı bilgilerinizi işlemek için Öde’ye tıklayacaksınız. Ücretiniz üyeliksiz 475$, üyelikli ise 265$’dır.